Rezerwiści, Rezerwiści? ileż to już czasu spędziliśmy ze sobą? Czy ktoś jeszcze w ogóle pamięta, kiedy powstała Rezerwa? W każdym razie na pewno nie pamiętają tego moderatorzy ? Ci, którzy byli na Majówce doskonale wiedza o co chodzi. To już 4 lata! Gdzie to forum, stawiane na szybko i przez przypadek? Gdzie ta radość, gdy zobaczyliśmy, że to niby chwilowe, przejściowe forum, ma ponad stu użytkowników? Od tej pory sporo się zmieniło. Z całkiem przypadkowego forum w te 4 lata staliśmy się najczęściej odwiedzanym serwisem dotyczącym Fiata 126p. Staliśmy się najprężniej działającym i najaktywniejszym społeczeństwem miłośników Malucha. Wreszcie, staliśmy się też najbardziej rozpoznawalną i najbardziej zgraną ekipą znajomych w świecie 126p.

Niewielu z was pamięta pierwszy zlot w Toruniu - pierwszy zlot, na którym pojawiła się tak naprawdę Rezerwa. Było nas wtedy może paręnaście osób. Z roku na rok forum jak i strona rozwijały się w zabójczym tempie. Rozwijały się także nasze znajomości. Na drugim zlocie w Toruniu było nas już dwa razy więcej, a Rezerwiści zjechali na zlot z prawie wszystkich zakątków Polski. Chyba każdy, kto był rok temu na Ogólnopolskim ma same dobre wspomnienia. Od tego czasu staliśmy się naprawdę super ekipą ludzi, co szybko zaowocowało podjęciem szybkiej decyzji ? za miesiąc Beskidzki ? jedziemy. To spotkanie, to dla nas kolejne wspomnienia. Czy ktokolwiek kto tam był nie słyszał kultowego hitu ?Przeżyj to sam?? Jeśli tak to możliwości są dwie ? albo spał jak niedźwiedź po spożyciu zbyt dużej ilości procentowych trunków, albo miał już dosyć i zaopatrzył się w stopery ;) Większość z nas uznała wtedy, że Beskidzki wypadł jeszcze lepiej niż Ogólnopolski, oczywiście dlatego, że dojechało na niego jeszcze więcej Rezerwistów.

Mijały kolejne miesiące, potem przyszła zima. Na szczęście zaraz po niej nastała wiosna i tu pojawił się pomysł zorganizowania I Majówki Rezerwy.Mimo zdecydowanie niesprzyjającej pogody (nie wiem czy ktokolwiek uświadczył choć chwilę bez padającego deszczu), dojechało na nią aż 30 ekip. W Pławniowicach spotkała się jedna wielka rodzina Rezerwistów, a Ci, którzy spotkali się z nami po raz pierwszy przekonali się, że jesteśmy otwarci na nowe osoby. Zupełnie nie przeszkadzał nam padający przez całe dwa dni deszcz. Przeprowadziliśmy test sprawnościowy, powstało słynne już zdjęcia ?tęczy? maluchów, a także rozwiązaliśmy test wiedzy o Rezerwie, który był fajnym podsumowaniem całej naszej trzyletniej działalności. Rozstawaliśmy się w wielkim żalu i smutku. Całe szczęście w tym roku były zaplanowane jeszcze dwa większe zloty. X Ogólnopolski Zlot Fiata 126p w Łodzi przeszedł do historii ? i tej maluchowej i naszej. Aut jak i ludzi z Rezerwy trudno było zliczyć. Jako jedyni przybyliśmy tak liczną ekipą. Na ten temat chyba dużo więcej nie trzeba pisać, bo kto był, ten ma teraz świetne wspomnienia, a Ci których nie było mogą tylko żałować i próbować to przeżyć oglądając wideorelację ze zlotu autorstwa Grabarza.

Oczywiście naszym kolejnym spotkaniem był III Beskidzki Zlot Fiata 126p, gdzie jak zwykle (trochę to już nudne, nie?) zjawiła się silna ekipa zlotowiczów z Rezerwy. Wraz z naszymi przyjaciółmi z Węgier nie daliśmy zasnąć innym zlotowiczom (musieliśmy wykupować wódką zabraną nam gitarę!). I tak dotrwaliśmy do dnia dzisiejszego, do naszych czwartych urodzin. Widzicie chyba, że nasze znajomości zdecydowanie wykroczyły poza świat Maluchów, a rezerwowa rodzina rośnie z każdym rokiem :). Mamy nadzieję, że nadal tak będzie i że w przyszłym roku spotkamy się jeszcze większą ekipą! Pozostaje nam tylko czekać na informacje dotyczące zlotów, przygotowywać Maluchy i robić zapasy żelkówki!

I chociaż moderatorzy i admini mają więcej pracy niż się wydaje, to pamiętamy oczywiście, że Rezerwa żyje głównie dzięki Wam wszystkim - dzięki Waszej obecności na zlotach, dzięki Waszym (i tym mądrym i tym głupim) postom na forum, dzięki Waszemu zaangażowaniu w ciągłe pisanie kolejnych artykułów na stronę. Mało która społeczność może pochwalić się tak zaangażowanymi użytkownikami. Dziękujemy!


Toruń 2011

Toruń 2012

Łódź 2013

 

Jak też już (mamy nadzieję) wiecie, można zamawiać kolejny gadżet Rezerwy ? bluzy. Zbieramy zamówienia do 17.11. Więcej info w tym temacie.

Przy okazji rocznicy ogłaszamy trwający przez dwa tygodnie konkurs na najciekawsze zdjęcie związane z Rezerwą, jakie udało Wam się wykonać. Prosimy o publikowanie zdjęć w temacie na forum do 20 listopada. Po upływie tego terminu zorganizujemy głosowanie. Po szczegółowy opis zapraszamy na forum
P.S.
Każdy, kto nie był na majówce, a jest z nami od kilku lat, może sprawdzić się samemu w teście wiedzy o Rezerwie, do którego odpowiedzi znajdują się tutaj.

Losowe zdjęcie

Rezerwa126p.pl, 2009 - 2017
kontakt: kontakt@rezerwa126p.pl