W sobotę, 19. maja odbył się Akademicki Zlot Maluchów w Częstochowie. Była to jedna z imprez towarzyszących miejscowym juwenaliom.
Na zlocie pojawiło się ponad 20 małych fiatów z trzech województw. Wśród nich takie rarytasy jak błękitny egzemplarz z 1974 roku o numerze podwozia 5127, zachowany w oryginale (na co dzień garażujący w Wieliczce), kabriolet przerobiony na wzór ?Bosmala?, eksportowe ?Bambino?, czy totalnie odjechany SAM na podwoziu i z silnikiem malucha.


Do Częstochowy przyjechały także cztery profesjonalne wyścigówki, które najpierw wzięły udział w Kryterium Toru Wyrazów, a potem dołączyły do kolegów na parkingu przy ?Politechniku?.
Organizatorzy przeprowadzili mini-próbę sprawnościową, polegającą na przejechaniu slalomu w jak najkrótszym czasie. Wzięły w niej udział między innymi maluchy w stylu rat, ?kaszlak? szykowany do startów w klasie HS, a także czarny egzemplarz z Krakowa, który zostawił konkurencję w tyle.
Przeprowadzono także wybór najpiękniejszych maluchów. Okolicznościowe puchary, koszulki oraz upominki od portalu Rezerwa126p.pl otrzymali właściciele ?błękitnego ?74? (za największą zgodność z oryginałem) oraz wyścigowego malucha w barwach pomarańczowej perły (za najlepszą przeróbkę). Częstochowski Ruch Klasyków, współorganizator imprezy, nagrodził w powyższych kategoriach właścicieli zielonego eleganta z Radomska oraz biało-niebieskiej wyścigówki z Bielska.
Każdy Fiat 126p, który pojawił się na zlocie, miał w sobie coś niezwykłego i był na swój sposób piękny.
Pozytywne opinie o zlocie, jako zupełnie nietypowej inicjatywie związanej z juwenaliami, napawają optymizmem i pozwalają snuć plany na przyszłe edycje motoryzacyjnych imprez pod egidą święta żaków i przy innych okazjach.

 

Tekst: Jan Mucha
Zdjęcia: Izabela Krawczyk, Piotr Radoliński, Daniel Wojtasik

Zdjęcia są na naszym Rezerwowym Facebooku, znajdują się pod TYM LINKIEM.  :-)

Rezerwa126p.pl, 2009 - 2017
kontakt: kontakt@rezerwa126p.pl